Профілактика інсульту: що робити, щоб уникнути

20 січня 2022
66
5

Інсульт – захворювання 21 століття. І, якщо раніше вважалося, що йому схильні лише люди похилого віку, але сьогоднішня статистика переконує у протилежному. Молоде покоління також страждає на інсульт. Неправильний або малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, стресові ситуації, нестача сну та відпочинку, надмірне вживання алкоголю, куріння стають основними причинами захворювання. І, якими вони не були, результат найчастіше плачевний: повна чи часткова паралізація, проблеми з диханням чи мовою і навіть смерть.

Інсульт недаремно називають ударом. Він відбувається різко і зовсім несподівано. При цьому в зону ризику потрапляють практично всі. Особливо якщо є гіпертонія, аритмія, серцева недостатність, апное уві сні, підвищений холестерин, цукровий діабет. Тому якщо ви розумієте, що потрапляєте в зону ризику, почніть піклуватися про себе вже сьогодні.

Що входить у профілактику інсульту

Профілактика інсульту, насамперед, має на увазі корекцію свого способу життя для виключення факторів, що негативно впливають на організм. Результати численних досліджень підтверджують - за дотримання простих правил ризик інсульту знижується в рази. Що входить у профілактику, розповімо далі.

Контроль за артеріальним тиском

Артеріальна гіпертонія – найчастіша причина інсульту. Через неї відбувається крововилив у мозок, що призводить до геморагічного інсульту. Тому, якщо ви страждаєте на артеріальну гіпертонію, або знаєте, що тиск часто скаче, необхідно його контролювати. Контроль повинен виконуватися на основі рекомендацій лікаря, систематичному прийомі медикаментів. Дуже важливо тримати рівень артеріального тиску у межах норми.

Контроль холестерину

Холестеринові бляшки можуть закупорити артерії головного мозку та призвести до ішемічного інсульту. Дуже важливо контролювати рівень холестерину. І, якщо вона підвищена, коригувати своє харчування. Важливо виключити жирну їжу. У цьому слід пам'ятати, що не жири негативно впливають на організм. Навпаки, жири Омега-3, Омега-6 несуть користь. Вони містяться у багатьох видах риби.

Контроль цукру в крові

Підвищений чи стабільно високий рівень цукру на крові збільшує ризик інсульту в 2-3 разу. Тому потрібно його контролювати. Насамперед, виключити жирну та солодку їжу з раціону. Якщо є захворювання на цукровий діабет і рівень цукру високий, рекомендується знижувати його інсуліном.

Контроль ваги

Надмірна вага підвищує ризик інсульту. Тому рекомендується стежити за вагою. Якщо вага належить до однієї з категорій ожиріння, рекомендується знизити його. Зниження ваги навіть на 3-5 кг суттєво зменшить ризик інсульту.
Раціон харчування має бути різноманітний з переважанням клітковини: овочів, фруктів та ягід. Що менше вуглеводів, то краще.

Виключення шкідливих звичок

Виключіть активне та пасивне куріння, вживання алкоголю.

Займайтеся фізичним навантаженням

Навіть найпростіша ранкова зарядка сприятливо вплине на організм. Фізичне навантаження не тільки допоможе скинути зайві кілограми, але й зробить організм міцнішим і витривалішим.
Але варто розуміти, що навантаження має бути помірним. Особливо, для людей похилого віку. Не можна перетравлюватися. Слід дотримуватися режиму активного відпочинку та відпочинку. Організм повинен як навантажуватися, і повноцінно відпочивати.

Обережно, інсульт

При утворенні симптомів інсульту важливо терміново і грамотно відреагувати

Зрозуміти, що у людини стався інсульт можна простим і доступним способом:

  • Попросити людину підняти руку. Це буде зробити складно чи неможливо.
  • Попросити посміхнутися. Людина може говорити, що посміхається, але насправді або не посміхається, або посмішка буде помітно скошена.
  • Попросити сказати просту пропозицію з кількох слів. Мова буде нез'ясовна чи незрозуміла.

Перше, що потрібно зробити - зателефонувати в швидку і засікти час утворення перших ознак інсульту. Слід пам'ятати, що перші 6-8 годин є найважливішими, протягом яких можна запобігти серйозним наслідкам.
Після надання екстреної допомоги, потрібна професійна допомога у реабілітації. В цьому допоможе наш центр реабілітації після інсульту.

Знаючи про профілактичні заходи та виконуючи їх, ви знижуєте ризик захворювання на інсульт у рази. Подбайте про себе і будьте здорові!

Оценить
Рейтинг: 5/5 (голосов - 1)
Оставить комментарий
Будь ласка, оцініть за 5 бальною шкалою