Що не можна робити після інсульту, що потрібно, а що обов'язково

03 вересня 2021
309
5

Перенесений інсульт - стрес не тільки для хворого, але і для оточуючих близьких його людей. Більшість, не знаючи, побоюючись або ґрунтуючись упередженнями, впевнені, що існують обмеження після інсульту. І, як правило, це велика помилка. Дійсно, існує ряд речей, які варто обмежити. Проте, після інсульту людина продовжує жити і потрібно діяти, не пускаючи ситуацію на самоплив. У цій статті ми розповімо як діяти хворому і його родичам, що не можна робити після інсульту, а що, навпаки, потрібно робити в підвищеної інтенсивності.

Зверніть увагу на період відновлення

Хочемо звернути вашу увагу, що перший рік після перенесеного інсульту - найважливіший. Перші 3-4 місяці - ключові. В цьому періоді необхідно докласти максимум зусиль для відновлення хворого. Йдеться про фізичному і моральному стані. Людина, котрий переніс інсульт і став знерухомлених, найчастіше падає духом. Зміна життєвої ситуації, обмеження і недоступність за все, що було раніше емоційно пригнічує. У цій ситуації допомогу близької або профільного спеціаліста обов'язкові пункти. Необхідно мотивувати людину, спонукають його на дію. Тому що саме дію і бажання до відновлення стають запорукою успішної реабілітації.

Що не можна робити після інсульту

Почнемо з того, що лікування та реабілітація хворого, який переніс інсульт - індивідуальні. Вони підбираються лікарем на основі загального анамнезу людини, його стану, самопочуття. І перша заборона після інсульту: не можна не дотримуватися рекомендацій лікаря.

Що категорично не можна після інсульту:

  • Куріння, вживання спиртних напоїв.
  • Прийом ліки після інсульту, вибрані самостійно без призначення лікаря.
  • Неправильне харчування, недотримання дієти.
  • Набір ваги.
  • Надмірні фізичні навантаження; вправи, вибрані довільно без обговорення їх з профільним фахівцем, фізичним терапевтом.

Недотримання елементарних вимог неминуче призведуть до погіршення стану.

Також не можна думати, що переніс напад потрібно відновитися і відпочити, потрібно час зміцніти і т.п. Реабілітація, в залежності від ступеня пошкодження мозку і ускладнень, яке воно дало, може початися вже на другий день. Тому дуже важливо не упустити дорогоцінний час, який можна використовувати на благо людині.

Що потрібно робити після інсульту

В першу чергу - проконсультуватися з лікарем і скласти детальний список подальших дій по реабілітації людини. Якщо є можливість, краще звернутися в реабілітаційний центр для хворих після інсульту і довірити близької людини мультидисциплінарної команди лікарів. Вирішуючи проводити реабілітацію в домашніх умовах, врахуйте:

  • що пити після інсульту необхідно тільки ті препарати, які призначив лікар. До групи обов'язкових ліків входять таблетки після інсульту для серцево-судинної системи (для зниження тиску, холестерину, розрідження крові);
  • правильний раціон харчування - дуже важливий. Потрібно підбирати страви, приймати їжу часто і по чуть-чуть, щоб отримувати необхідні вітаміни, не навантажувати ЖКТ і не набирати вагу;
  • дуже важливо розробити програму фізичного навантаження. І робити це потрібно тільки з фізичним терапевтом.

Про популярні помилки процесу відновлення

Ми тривалий час працюємо, як з пацієнтами, так і з їх родичами, консультуючи їх з різних питань. І дуже часто стикаємося з помилками, які стають причиною погіршення самопочуття хворого.

1. Потрібні тільки уколи для відновлення після інсульту, таблетки і нічого більше.

Дійсно, для підтримки працездатності організму необхідно медикаментозне лікування. Однак воно не є основним. Основне завдання реабілітації - комплексна терапія, де охоплюються всі області життєдіяльності. Сюди входить і відновлення фізичних даних, і зорових, слухових, навичок сприйняття, самообслуговування, емоційного стану. Не існує "чарівної" таблетки. Ефективна реабілітація - це комплекс дій.

2. Заняття на тренажерах - обов'язково.

Фізична підготовка дуже важлива. Це правда. І правильна фізнагрузка є фундаментом для відновлення можливості ходьби, листи і т.п. Але котрий переніс інсульт людина не повинна навчитися заново крутити педалі. Мета - повернути можливість самообслуговування: ходити, сидіти, читати, приймати душ, ходити в туалет, готувати собі їжу і т.п. Тому не обов'язково купувати дорогі тренажери. Хоча їх наявність - істотний бонус.

3. Масаж - єдиний спосіб відновлення.

Масаж може стати частиною реабілітації після інсульту і є допоміжним засобом в розрізі фізичної терапії. Потрібен він чи ні - вирішить лікар. Однак в будь-якому випадку масаж не є єдиною і самостійною формою реабілітації. Він не допоможе відновити втрачені функції руху.

Що обов'язково робити після інсульту

Набратися терпіння. Це рекомендація як для переніс інсульт людини, так і його близьких людей. Реабілітація вимагає часу, терпіння, великих сил і розуміння. Відновити втрачені функції складно, але це можливо при зверненні до фахівців і виконанні постійних дій, спрямованих на відновлення життєдіяльності людини.

Оценить
Рейтинг: 5/5 (голосов - 1)
Оставить комментарий
Будь ласка, оцініть за 5 бальною шкалою